Elektronarzędzia akumulatorowe – zestawy, dodatkowe narzędzia
Jeśli kompletowanie poszczególnych narzędzi pojedynczo będzie dla nas nadmiernie czasochłonne można się zdecydować na gotowe zestawy, gdzie znajdzie się potrzebny sprzęt razem z odpowiednimi nasadkami wymiennymi.
Elektronarzędzia akumulatorowe Makita
W zestawie znajdziemy nie tylko wiertarko – wkrętarkę, ale również pojawia się pilarka tarczowa ze specjalną tarczą do drewna, która będzie przydatna w trakcie montażu mebli. Na rynku są także zestawy, które mają również szlifierkę kątową oraz piłę szablastą. W podobnych zestawach pojawiają się także narzędzia akumulatorowe marki Bosch. Są one przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, ale odpowiednie także do domowego majsterkowania. Są one proponowane w różnych zestawach, dzięki nim obróbka drewna oraz składanie mebli będzie łatwe i nie będzie nam zajmować dużo czasu.
Dodatkowe narzędzia
Elektronarzędzia bez wątpienia będą nam ułatwiać wykonywanie wszelkich prac powiązanych z montażem mebli, ale nie będą wyczerpywać katalogu sprzętów niezbędnych w czasie wykonywania takich prac. Warto jeszcze pamiętać o kilku ważnych dodatkach, które na pewno będą w trakcie takich prac przydatnymi.
metr – dzięki niemu będziemy w stanie określić między innymi jakie wymiary ma mieć dany meble oraz jak przyciąć odpowiednio materiały
Ołówek stolarski – dzięki niemu wymiary będzie można dokładnie zaznaczyć, wielkości, kształty na drewnie czy podobnych materiałach, tak mamy właśnie specjalne wskazówki, dzięki którym wiemy jak daną powierzchnię obrobić.
Imadło – dzięki niemu ustabilizować można wszelkie drewniane elementy w trakcie cięcia, wiercenia czy szlifowania
Zestaw dług – to przydatny element, gdy chcemy żłobić w drewnie otwory, które mają być precyzyjne czy też rowki, które maja mieć nieregularne kształty, dłuta mogą mieć różne przekroje w zależności od efektu jaki będziemy chcieli wypracować. Dobrej jakości długa mają wysoką twardość. W praktyce będzie to znaczyć, że narzędzie przez długi czas będzie należycie ostre. Dobrze będzie, gdy udarność dłuta jest również wysoka. Dzięki temu będzie odporne na obciążenia dynamiczne, które mogą się pojawić np. w czasie uderzeń.
Młotek – w czasie składania mebli najczęściej będzie przydatny, gdy na plecach mebli będzie niewielkimi gwoździami trzeba przybijać płyty pilśniowe. Przydatny będzie również w wielu innych pracach między innymi jako element do podbijania długa, dzięki czemu uzyska się określony otwór.
Stół roboczy – pozwala przycinać, szlifować, frezować powierzchnie drewniane. Pozwala na gromadzenie wszystkich niezbędnych narzędzi w jednym miejscu, dzięki temu w czasie prac montażowy są pod ręką.
Kątownik – to proste narzędzie, które pozwala na wyznaczenie kąta prostego co będzie bardzo ważne w trakcie składania mebli. Dzięki temu szafki na pewno nie będą krzywo złożone.
Jeśli mamy takie odpowiednie narzędzia i przybory to bez wątpienia składanie mebli nie będzie już czasochłonną pracą. Z łatwością uda się wyrównać powierzchnię, nadać jej odpowiednie wymiary i wszystko przebiegnie komfortowo.
Komentarze (0)