Świder do łuparki - czym jest ?
Posiadanie domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma obowiązkami, przede wszystkim z jego skutecznym ogrzaniem. Zarządzanie systemem grzewczym nie jest łatwe. Użytkownicy budynków miejskich nie muszą się tym przejmować, ponieważ za ocieplanie odpowiada w ich przypadku administracja. Posiadacze domków jednorodzinnych muszą skupić się na przygotowaniu odpowiedniego materiału opałowego. Pomocna okaże się wydajna łuparka do drewna.
Łuparka do drewna - w czym może pomóc?
Łuparka do drewna umożliwia skuteczne i szybkie pocięcie drewna na bardzo małe kawałki, dzięki czemu nie ma problemów z tym, aby umieścić je w piecu lub kominku. Wielkość uzyskanych szczapek będzie niewielka. Cały proces nie jest czasochłonny oraz nie pochłania sporej dawki energii. Łuparka z powodzeniem zastąpi niewygodną i niebezpieczną siekierę. Przyda się to zarówno osobom niedoświadczonym, starszym, jak i tym, które chcą zaoszczędzić nieco czasu. Jeśli szukasz najwydajniejszej odmiany czyli łuparki świdrowej - sprawdź ofertę sklepu producenta takich łuparek na https://alltech-shop.eu/pl/kategorie/606/luparki_swidrowe >>
Łuparki do drewna - podstawowe zalety
Podstawową zaletą łuparki do drewna jest to, iż pozwala na przygotowanie sporych ilości materiału opałowego w bardzo krótkim czasie, nie musząc się w to zbytnio angażować. Oczywiście praca powinna być umiejętnie nadzorowana. Maszyna bez problemów rozszczepi wszelkie kłody.
Dorośli domownicy z ogromną łatwością obsłużą zakupioną łuparkę, a przyda się im jedynie instrukcja obsługi. Do takich zadań można zaangażować pozostałych członków rodziny. Na uwagę zasługuje różnorodność dostępnych opcji, a więc łuparkę dobierzesz pod kątem swoich potrzeb.
Świdry do łuparek - czym powinny się charakteryzować i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
Bardzo ważnym elementem przy zakupie łuparki do drewna jest dobranie odpowiedniego świdra. Optymalne produkty, które znajdują zastosowanie w łuparkach powinny cechować się sześciokątnymi uchwytami, z oznaczeniami w przedziale SW6 - SW11. Świdry te są też wyposażone w gwintowany stożek centrujący. Na szczęście ich zakupienie nie jest trudne, bo można to zrobić przez Internet.
W świdrach można wyróżnić dwa rodzaje ostrzy skrawających. Chodzi o krawędź boczną tnącą i krawędź główną. Liczba ostrzy będzie jednak zależała od średnicy konkretnego świdra. Jeśli będzie się ona mieścić w granicach 6 - 24 mm, wtedy w grę wchodzi jedno ostrze.
Istotne przy wyborze właściwego świdra jest to, aby sprawdzić jego średnicę. Oczywiście nie powinno się zapominać o silniku. Jeśli silnik będzie dysponował mocą na poziomie około 3kW, wtedy średnica świdra powinna wahać się w granicach 60 - 80 mm. Warto tego pilnować, aby nie doprowadzać do przykrych incydentów. W przypadku świdrów z silnikiem o mocy 4kW, średnica ta wzrasta do nawet 90 mm. Łuparki świdrowe z silnikiem dysponującym mocą 5 kW, muszą posiadać świder o średnicy od 90 do 100 mm. W pozostałych przypadkach należy bazować na świdrach o średnicy od 150 do 170 mm. Jak widać pomocna może być wiedza specjalisty. Decydując się na wspólną pracę łuparki świdrowej i ciągnika, świder musi mieć średnicę w granicach 100 - 170 mm. Podane wyżej parametry techniczne będą dla zainteresowanych użytkowników zdecydowanie najważniejsze.
Komentarze (0)