Przegląd najpopularniejszych rodzajów drzwi
Gdy zastanawiamy się nad wyborem drzwi stalowych musimy zwrócić uwagę na to, że zwykle buduje się je z płyt, należy więc liczyć się z tym, że na zimnej ramie mocowane będą aż dwa arkusze blachy. Jeśli chcemy je ocieplić, wewnątrz powinniśmy umieścić specjalne płaty wykonane z materiałów izolacyjnych, a mimo to drzwi takie są dość zimne.
Oczywiście, istnieją sposoby na zwiększenie ich ciepła, wiąże się to jednak z obłożeniem drzwi płytami drewnopochodnymi, a także z wypełnieniem ich skrzydła pianką poliuretanową. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby rama stalowa została zastąpiona taką, która została wykonana z drewna klejonego. Problemy z ociepleniem wcale nie wpływają zresztą na obniżenie zainteresowania drzwiami stalowymi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nadal możemy mówić w ich kontekście o rozwiązaniach, które są odporne na uszkodzenia.
Drzwi na topie
Jednym z najciekawszych rozwiązań, jakie obserwujemy obecnie, są drzwi, które posiadają wymienialne panele zewnętrzne. Jest to dobra opcja zwłaszcza, jeśli na drzwi stalowe mają się zdecydować właściciele zwierząt. Ciekawym rozwiązaniem są też drzwi PCV, choć warto zwrócić uwagę na to, że muszą być one zdecydowanie mocniejsze niż ma to miejsce w przypadku profili okiennych. Najlepiej, jeśli są to drzwi klasy A, okazuje się bowiem, że właśnie one dają najwięcej satysfakcji swoim właścicielom.
Producenci zwykle starają się przekonać nas o tym, że dobre parametry cieplne są uzależnione od liczby komór, podczas wyboru najlepszego rozwiązania dobrze mieć jednak świadomość tego, że nie zawsze mamy do czynienia z taką zależnością.
Nie mniej istotna jest wielkość komór oraz grubość i to zarówno profilu, jak i samej zabudowy. Tak w profilu ościeżnicy, jak i samej ramy, konieczne jest też zamocowanie kształtowników wzmacniających. Te mogą być wykonane z różnych materiałów, choć najpopularniejsza jest tu stal oraz te tworzywa sztuczne, które odznaczają się większą wytrzymałością niż PCV.
Drzwi aluminiowe
Gdy mamy do czynienia z drzwiami aluminiowymi, ich budowa zwykle nie odbiega od tej, jaka jest charakterystyczna dla drzwi z PCV. Zarówno profile ramy, jak i ościeżnicy są wielokomorowe, ich ocieplenie jest jednak możliwe przede wszystkim jako konsekwencja wykonania komory centralnej z dużymi blokami materiału izolacyjnego. Same drzwi, w zależności od naszych preferencji, mogą mieć zarówno budowę płytowa, jak i płycinową. Jeśli mają mieć dobre parametry cieplne, powinny posiadać wypełniania. Te nie mogą jednak znajdować się jedynie w profilu ramy drzwi, ale i ościeżnicy.
Drzwi kompozytowe
Coraz więcej uwagi poświęca się także drzwiom kompozytowym znanym też jako drzwi przyszłości. Tym razem mamy do czynienia z oryginalnymi konstrukcjami warstwowymi, które powstają z połączenia różnych materiałów. Pozwala to na powstanie hybryd takich, jak choćby drzwi drewniano-aluminiowe. Drewno jest gwarancją sztywności i stabilności, aluminium zaś wykazuje się odpornością na czynniki atmosferyczne, same drzwi są więc trwałe i eleganckie. Zawsze warto jednak pytać o to, co znajduje się w środku skrzydła i jak ciepłe są drzwi.
Komentarze (0)