Elektronarzędzia akumulatorowe – niezbędne podczas składania mebli
Składanie mebli nie będzie trudnym zadaniem. Jednak może się okazać, że będzie to bardzo pracochłonne. Dla ułatwienia warto będzie mieć pod ręką dobre narzędzia akumulatorowe. Są one poręczne, łatwe w obsłudze i usprawniać będą prace montażowe. Których nie może zabraknąć?
Wspólna cecha tych różnych narzędzi to rodzaj ich zasilania. Zazwyczaj mają one baterie litowo – jonowe, które dają się szybko naładować. Prawidłowe funkcjonowanie nie będzie więc związane ze stałym podłączeniem do prądu. W ten sposób w różnych miejscach będzie można je stosować.
Piła tarczowa
To dzięki niej wykonywać można proste cięcia w drewnie, ale również w materiałach drewnopodobnych, a także w tworzywach sztucznych czy metalach lekkich, gdy będzie taka potrzeba. Używając piłę tarczową podczas prac ze składaniem mebli warto wiedzieć, że konieczne będzie oczywiście używanie dobrze dobranych tarcz. Drobniejsze cięcia uzyskuje się z większą ilością zębów. Duży atut urządzenia to również możliwość regulacji, jeśli chodzi głębokość cięcia. Obecnie przygotowane są takie rozwiązanie, które sprawiają, że manewrowanie piłą nie stanowi problemu i używanie sprzętu będzie bezpieczne.
Wyrzynarka
W swojej konstrukcji to urządzenie będzie podobne do pilarki, można jednak wykonywać precyzyjne cięcia krzywolinijne. Nadaje się więc do obróbki dekoracyjne. Jeśli sprzęt ma działać bez zarzutu ważne będzie dobranie brzeszczotów, czyli końcówek, które mają służyć do cięcia. W przypadku miękkiego drewna sprawdzają się gęsto rozmieszczone ostrza, do twardego sprawdzają się duże ostrza.
Strugarki
Najczęściej będą one stosowane do wyrównania powierzchni, które wykonywane są z drewna litego i materiałów podobnych. W ten sposób będzie można doprowadzić do tego, że obrabiane płaszczyzny będą stawać się gładkie i nie będzie tam wszelkich bruzd i wyżłobień. W ten sposób można poddać materiał dalszym pracom również prowadzącym do uzyskania zdobnych efektów.
Heble
To inna nazwa strugarek. Ich zastosowanie jest szerokie, można je wykorzystywać do prostych prac stolarskich takich jak wyrównanie powierzchni jak i przy tworzeniu wpustów w profilach drewnianych.
Wiertarka
Urządzenie, które jest niezastąpione przy składaniu mebli, szczególnie, gdy będziemy mieli lite drewno, które jest twarde. Jeśli meble chcemy przytwierdzić do ściany również będzie to bardzo ważne. Wszelkie prace zostaną nam ułatwienia. A używając specjalnych nasadek będzie można doprowadzić do wkręcenia śrub również w miejscach trudnodostępnych.
Wkrętarka
Zasada jej działania jest podobna do wiertarki. Wkrętarka służy do wkręcania i wykręcania wkrętów oraz śrub. Dodatkowo przy pomocy wkrętów będzie można wywiercić otwory w drewnie a także innych materiałach, w tym między innymi w tworzywach sztucznych czy metalach. Będzie się sprawdzać w trakcie montażu mebli, które są wykonywane z materiałów drewnopodobnych. W porównaniu z wiertarką to rozwiązanie, które będzie mniej inwazyjne.
Wiertarka – wkrętarka
Jest to opcja, wielofunkcyjna, w której połączone mamy jednocześnie rozwiązania pozwalające na wiercenie i wkręcanie. Doskonałe jest to w czasie wszelkich prac montażowych i remontowych, ponieważ pod ręką będzie sprzęt, który ma wymienne nasadki i można go w różnoraki sposób wykorzystywać. Jeśli urządzenie ma być uniwersalne warto mieć model, który ma również udar.
Szlifierka oscylacyjna
Pozwala na szybkie szlifowanie drewnianej powierzchni zarówno płaskiej jak i też lekko wypukłej i zaokrąglonej. Dzięki obróbce ściernej będzie można doprowadzić do tego, że elementy drewniane będą miały odpowiedni kształt oraz będą doskonale gładkie.
Szlifierka mimośrodowa
Posiada elastyczny talerz i jest to urządzenie uniwersalne. Daje nam okazję do obróbki powierzchni gładkich, wypukłych oraz wklęsłych. Wykonuje ruchy oscylacyjne oraz obrotowe i wszelkie prace będą dzięki temu szybko przebiegać.
Szlifierka taśmowa
Wykorzystuje się ją do szlifowania płaskich powierzchni drewnianych i materiałów drewnopodobnych. W tym także miejscu trzeba powiedzieć, że w stosunku do innych szlifierek wykonuje ona jedynie ruchy po prostej linii, ale jest szybka i precyzyjna.
Komentarze (0)